Yaklaşık uzunluğu 5,5 km ve 130 m yükseklik kazanımı olan Marmaris Rookie Trail %65 patika ve %35 asfalt yoldan oluşmaktadır.

Marmaris Milli Parkı’nın 5 kilometresini oluşturan bu parkur herkesin rahatlıkla bitirebileceği manzarası bol bir yarış olacaktır. 16 Kasım Cumartesi sabahı saat 09:00‘da sahildeki Atatürk heykelinden start alacak ve aynı noktada finish yapacaktır.

Deniz seviyesinden 650m’lere kadar çıkan yarış rahat bir akışla ilerleyecek ve sporcuları rakımsal olarak zorlamayacaktır.

ZORUNLU MALZEMELER VE HAZIRLANIŞI

EKİPMAN TESTİ VE HAZIRLANIŞI: Uygun ekipman seçimi yarışınızın başarısında çok önemli bir etkendir. Ultra dayanıklılık, yanınıza aldığınız ekipmanın seçimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir hazırlık gerektirir. Yarış zamanında Marmaris bölgesinde yağmur yağma olasılığı yüksek olduğu için hava sıcaklığı 05-07 °C seviyesine kadar düşebilir. Ekipmanınız, her türlü koşula karşı koymak için uygun olmalı ve ilerlemenizin hızına göre yarış rotasında uzun saatler geçirmenizi sağlamalı. Karşılaşılacak herhangi bir olay durumunda, ekipmanınız güvenli koşullarda yardım beklemenizi sağlamalıdır. Tüm koşucuların ceza riskinden kaçınması için organizasyonun belirtmiş olduğu zorunlu ekipmana sahip olması gerekir. Ekipmanlarınızı gerçek koşullara göre hazırlamanız ve antrenmanlarınızda test etmeniz çok önemlidir. Ağırlığı bir endişe olarak görerek çok minimalist olmamaya dikkat edilmelidir. Mantıklı seçim yoluyla başarı şansınızı ve performansınızı arttırabilirsiniz.

EKİPMAN: Güvenlik ve yarışların iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için her katılımcının aşağıda belirtilen tüm zorunlu ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hava şartları ve yarışların uzun saatler sürmesi, ekipmanların zorunlu olmasındaki başlıca etkenlerdir. Hava şartlarının durumuna göre organizasyon zorunlu ekipmanlarda değişiklik yapabilir ve bunu yarışmacılara bildirir. Her katılımcı, organizatörler tarafından belirlenen zorunlu ekipmanlarını kayıt esnasında sunmayı ve etkinlik boyunca yanlarında bulundurmayı kabul eder.

ZORUNLU EKİPMANLAR
1. Tüm yarış süresince görülür biçimde yerleştirilmiş göğüs numarası,
2. Zamanlama çipi (Organizasyon tarafından verilecektir.),
3. Cep telefonu (Organizasyon ve acil durum numaraları kayıtlı olmalı ve yarışçıya yarıştan önce, yarış sırasında ve sonrasında her zaman ulaşılabilir olmalıdır. Harici bir batarya tavsiye edilir),

* Kayıt esnasında yukarıda belirtilen ekipmanların gösterilmesi zorunludur.

TAVSİYE EDİLEN EKİPMANLAR
1. En az 500 ml sıvı kapasitesine sahip su şişesi, matara veya su torbası  (Pet şişe kabul edilmeyecektir),
2. Güneş kremi, Güneş gözlüğü,
3.Uygun ayakkabı.

© Marmaris Ultra